חברת "תרמוקיר"

ארגון קבלני מחוז חיפה מקיים מעת לעת ביקורים בחברות הפועלות בשוק הנדל"ן הישראלי השותפות לדרך עם הארגון, על מנת ללמוד על הסביבה העסקית שלהן ועל המאפיינים הייחודיים של כל חברה.

החודש ביקרנו בחברת "תרמוקיר" בקיבוץ "חורשים" העוסקת בתעשיית DRYMIX ייצור מערכות אבקות לשימוש ענף הבנייה, תעשייה ישראלית במיטבה. נפגשתי עם הנהלת החברה וערכנו סיור במשרדיה ובמפעל הייצור לכלל סוגי האבקות המיוצרות בחברה.  במהלך הסיור הנהלת החברה הציגה את פעילותה, פרופיל החברה, התמחותה, המוצרים המרכזיים שהיא מייצרת, קטלוג מוצרים דיגיטאלי, פיתוחים חדשים ועוד. ארגון קבלני מחוז חיפה מודה לחברת "תרמוקיר"  על הדרך המשותפת בה אנו צועדים…

חזון החברה:

"תרמוקיר תספק פתרונות מובילים, חדשנים ויצירתיים התחום הבנייה בארץ ובעולם תוך התבססות על ערכי הקיימות".

אודות החברה:

תרמוקיר מובילה במתן פתרונות לחיפוי, ריצוף, הדבקה, איטום, בידוד ואקוסטיקה לבניין, שיקום בטון וגראוטים ונמצאת בחזית העשייה בתחום הקיימות בענף הבניה בישראל.

תרמוקיר מתמקדת בשוק הישראלי ובמתן פתרון מלא לצרכיו הייחודיים ובהתאמה מלאה לתנאי האקלים בארץ.

אבני הדרך של פעילותה מתמקדות בפיתוח טכנולוגיות חדשות, עמידה בתקני איכות גבוהים וכל זאת בהתבסס על ערכי הקיימות והשמירה על הסביבה.

בפיתוח טכנולוגיות ומוצרים לענף החברה שמה לה מטרה לפתח מערכות ומוצרים שישפרו את איכות העבודה בענף הבנייה ושיענו לדרישות צרכי השוק.  דוגמה לכך הינם מוצרים בטכנולוגיית ג'ל המקנים למוצר תכונות ייחודיות, לדוגמה "SAKRET AD 613 GEL" – דבק צמנטי ייעודי להדבקת אריחים גדולים, טכנולוגית הג’ל החדשנית מקנה לדבק תכונות ייחודיות הנדרשות להדבקת אריחים ענק אלו שהפכו לטרנד נרחב.

כבר כעשור שהחברה הרחיבה משמעותית את מעגל פעילותה והשביחה אותה באמצעות שיתוף פעולה עם רשת SAKRET העולמית – חלוצה עולמית בפתרונות מתקדמים לבניה. החבירה ל-SAKRET מספקת לתרמוקיר שיתוף של ידע, נגישות למידע וחיבור בין עולמות ותכנים המאפשרים הרחבת מגוון הפתרונות המתקדמים והמותאמים לצרכי השוק הישראלי. אלה מתבססים ברובם המכריע על ייצור כחול-לבן, בשילוב של פיתוח מוצרים משותפים עם החברות האחרות ברשת SAKRET, וכבר משווקים בהצלחה בשוק. כתוצאה של שיתוף פעולה זה תרמוקיר לקחה חלק בפרויקט הרכבת לירושלים A1, בו, יחד עם חברת MAX BOGL  הגרמנית, פותחו מוצרים ייעודים לדרישות הפרויקט. בימים אלה לוקחת החברה חלק בפרויקט קריית הממשלה הנבנה בירושלים גם שם פיתחה מוצר ייחודי לדרישות הפרויקט בתחום פיתוח הנוף.

תרמוקיר פועלת גם  בתחום התשתיות עם מגוון מוצרי גראוט ודייסים לשימושים שונים.

החברה מקדמת את תפיסת המערכות המלווה את תהליך הבניה משלב התכנון הראשוני ועד ליישום בשטח ולשלבי סיום הפרויקט. המערכות כוללות טיפול כוללני באלמנטי המבנה מהתשתית ועד לשכבת הגמר. כל זאת, תוך התייחסות לתקנים הרלוונטיים בארץ ובעולם ושיטות הבניה הנהוגות בארץ, הכוללות את כל החלופות הרלוונטיות בשוק.

החל משנת 2010 זוכה החברה לתו היהלום היוקרתי ממכון התקנים הישראלי, על עמידתה בשבעה תקני איכות.

כל שרשרת הפעילות של החברה, לרבות התהליכים הארגוניים, השיווקיים והתפעוליים שלה מתבססים על ערכי קיימות ושמירה על הסביבה. פעילות זו באה לידי ביטוי בהתייעלות אנרגטית בקווי הייצור שהובילה להכפלת תוצרי הייצור לכל קווט"ש; הפחתת המכולות להטמנה וצמצום פחת ע"י מחזור חומרי גלם. כלל מוצרי החברה נושאים תו ירוק.

בשנת 2012 היתה תרמוקיר לחברה הראשונה בישראל שהשתמשה בכלי הסביבתי המתקדם של ניתוח מחזור חיים (Life Cycle Assessment) לבחינה מעמיקה של מוצריה ושל ההשפעות הכלכליות, הסביבתיות והחברתיות של פעילותה. היום, מרבית מוצרי החברה עברו ניתוח LCA,  ובוצעו עבורם דוחות הצהרה סביבתית המתקדמים ביותר

 (Environmental Product Declarations) EPD. דוחות אלו מקנים ניקוד לעמידה בתקן LEED האמריקאי ובתקן הבנייה הירוקה (ת"י 5281) שנכנס לתוקף בכלל חלקי הארץ. פעילותה של תרמוקיר זיכתה אותה בשלל הוקרות ותארים ביניהם, פרס התעשיין המצטיין ברכישות כחול-לבן, "אות נבחר קלינטק 2010", "גלובוס הירוק" לשנת 2012, אות המשרד להגנת הסביבה לדיווח פליטות של גזי חממה לשנת 2013 ואות הזוכה בתחרות "תעשייה בסביבה 2015" ועוד.