ארגון הקבלנים והבונים מחוז חיפה הינו הארגון היציג, היחיד והרשמי של הקבלנים והבונים במחוז חיפה המשתרע מנהריה בצפון ועד חדרה בדרום וכולל כ-25 רשויות מקומיות. בארגון רשומים קבלנים ויזמים, קבלני מערכות ותשתית העובדים בערי המחוז,  ובארץ כולה. ארגון הקבלנים והבונים מהווה חלק פעיל ומשמעותי במפת העסקים והכלכלה במחוז כגוף מקצועי ומשפיע. הארגון הוא אחד מ- 14 ארגוני קבלנים ובונים מקומיים המהווים יחד את התאחדות הקבלנים בוני הארץ, שהיא הגוף היציג של כל העוסקים בבניה בישראל.

הארגון נוסד לפני למעלה מ- 80 שנה, עוד קודם להקמת המדינה והמשיך לייצג את חבריו הקבלנים והבונים תוך צליחת כל המשברים שעברו על המחוז והארץ. בשנה וחצי האחרונות אנו מתמודדים עם מגפת הקורונה העולמית שהשפיעה רבות על ענף הבניה והתשתית. הארגון תמך וסייע לפעילות ההתאחדות במאבקה אל מול ממשלת ישראל לאפשר לענף להמשיך ולפעול גם תחת תנאי המגפה.

ואכן, לראשונה מאז קום המדינה הוגדר ענף הבניה והתשתית כ"ענף חיוני למשק" והמשיך את פעילותו למרות כל הקשיים מבלי לשבות אף לא יום אחד. דאגנו לצייד את כל חברינו, עובדיהם ועובדי קבלני המשנה שלהם בתעודות מעבר וכך חצינו את כל שלושת הסגרים תוך שמירה על הפעילות באתרי הבניה. בכך חסכנו את כל הקשיים עמם מתמודדים לצערנו ענפי כלכלה אחרים כמו תיירות, מלונאות, מסעדנות וכו'. לאורך כל התקופה טיפלנו בכל הממשקים של הענף אל מול משרדי השיכון, הבריאות, האוצר, הפנים, המשפטים, הביטחון, מוסדות התכנון, הרשויות המקומיות, פיקוד העורף, כיבוי אש, משטרה, חברת חשמל, תאגידי המים ועוד. היתה זו שעתם היפה של הארגון וההתאחדות שהצליחו על אף כל הקשיים לשמור על המשך פעילות הענף, תוך פיתוח אמצעים טכנולוגיים שאפשרו להתארגן במהירות במצבים משתנים ולהגיב אליהם בפרקי זמן קצרים. היתרי בניה המשיכו להתקבל וגם אישורי אכלוס ותעודות גמר ובכך נשמרה גם יציבותו הפיננסית של הענף והעוסקים בו. ההתאוששות המהירה אותה אנו חווים כיום, תוך חזרת ענף הבניה והתשתית למעמד של אחד משני ה"קטרים" המובילים את הצמיחה במשק,  מתאפשרת הודות לפעילות האינטנסיבית ולמאמץ של ההתאחדות והארגונים המקומיים.

לצד כל הפעילות הענפה והמוצלחת הזו התמקדנו גם בהעלאת המודעות לנושא הבטיחות באתרי הבניה כדי לעשות כל שניתן כדי למגר את מגפת תאונות העבודה בענף הבניה והתשתית הגורמת סבל רב באובדן חיי אדם, נזקי גוף קשים וסיכון רב לעובדים ומנהלים באתרים. הוקם מטה הבטיחות בהתאחדות בראשות אלוף במיל' ח"כ לשעבר אייל בן ראובן אשר עושה ימים כלילות במאמץ רב ומתמשך לשפר את תרבות הבטיחות באתרי הבניה. הנני פונה ומבקש בזאת מכל חברי הארגון לשתף פעולה עם משימה חשובה זו, תוך העמדת כל האמצעים הדרושים לכך.

בשנים האחרונות גם עמלנו לשכנע את משרדי הממשלה להביא רפורמות חדשות לענף הבניה והתשתית שכל העוסקים בו נאנקים תחת נטל בירוקרטיה ורגולציה מכבידה ונטל מיסוי עקיף המכביד מאוד על הענף. אני שמח לציין שחלק מרעיונות אלו נתקבלו ובאים לידי ביטוי בחוק ההסדרים שנדון בוועדות הפנים והכספים כגון : הסרת חסמים בהתחדשות עירונית, רישוי עצמי לבניינים עד 9 קומות ללא הקלות, המרת שטחי משרדים למגורים, דיור להשכרה ארוכת טווח ועוד.

אנו בהנהלת הארגון מייחסים חשיבות רבה לקשר הרציף עם החברים ולמעורבות בפעילות השוטפת.
פניותיכם ומעורבותכם מסייעת לנו  להקים ולהפעיל מערכת בונה ותומכת אשר מקדמת את מטרות ענף הבניה והתשתית וחברי הארגון.  מזה כ-6 שנים שאני משמש כיו"ר

הארגון ויחד עם חברי ההנהלה הנבחרים, מנכ"ל הארגון היוצא מרדכי מנדל שקד, מנכ"ל הארגון הנכנס שי גרשי ומזכירת הארגון חנה,
נעשה כל שניתן לעזור ולסייע לכל חבר על מנת לקדם את האינטרסים המשותפים שלנו הקבלנים, ולתת מענה לבעיות היום יום של חברי הארגון . אני מזמין אתכם, ידידי חברי הארגון ליטול חלק בעשיה.
אם לא תכנסו למגרש הזה לא נוכל לנצח!
כולי תקווה כי שנת  2021 תסתיים באותה תנופה כפי שאפיינה את 10 החודשים הראשונים ותהיה שנת מפנה של יציאה ממשבר הקורונה גם במחוז חיפה כפי שהיא מסתמנת בארץ כולה.

לא נותר לי אלא לאחל לכם לכולנו בריאות טובה, שמחה, שלווה שגשוג ופרנסה .

אני יו"ר הארגון, חברי ההנהלה ומנגנון הארגון עומדים לרשותכם בכל בעת.
הצלחתכם – היא הצלחתנו.
שלכם,

חיים פייגלין