במסגרת הפעילות השוטפת של ארגון הקבלנים מחוז חיפה, אנו פועלים לחיזוק הקשר עם הרשויות המקומיות במרחב המחוז באמצעות פגישות מעת לעת עם הגורמים הרלוונטיים בכל רשות. פגישות אלה מתקיימות במעמד יו"ר הארגון והנהלת הארגון, לקידום התהליכים מול הרשויות והעלאת נושאים חשובים לסדר היום הציבורי.

בתאריך ה – 21 ליוני 2023 קיימנו פגישת עבודה עם מהנדס העיר נהריה פארס דאהר, אדריכל העיר טל חמי ומנהל תכנון עיר – מר רוני לוי, מהנדס  זוריק שימונוביץ – מנהל המחלקה לפיקוח בניה, מהנדס תמיר אסטרחן – סגן מהנדס העיר וממונה התשתיות בעירייה.

מטעם הארגון נכחו בפגישה, יו"ר הארגון מר עופר שגיב, מנכ"ל הארגון שי גרשי וחברי ההנהלה והארגון מר ניר גלבוע, אורי פרי, יונה חורש, גל שיטרית ושמרת יאיר.

הפגישה החלה בדברי ברכה של מהנדס העיר שציין את החשיבות של מפגשים מסוג זה ושל מערכת היחסים בין ארגון הקבלנים מחוז חיפה לבין אגף ההנדסה בעיר וכן את הערכתו הרבה לציבור הקבלנים והיזמים בעיר.

הישיבה החלה בסקירה של מהנדס העיר את הנושאים הבאים:

 1. הצגת מבנה ובעלי תפקידים באגף ההנדסה בעיר.
 2. תוכנית מתאר – תוכנית מתאר כוללנית לעיר נהריה אושרה בשנה"ע 2018. יצאה לאור למול נורמה תכנונית של העיר, מהנדס העיר ציין כי קיים תיאום תכנוני בעיר אשר מביא לידי ביטוי את האינטרס הציבורי למול האינטרס התכנוני ומיישב את המחלוקות הקיימות בצורה הוגנת ושקופה.
 3. מסמך מדיניות אסטרטגי 2040 – עיריית נהריה אימצה בשנה"ע 2019 מסמך מדיניות אסטרטגי כיצד תיראה העיר בשנת 2040 כשהגידול במספר התושבים מ 74,000 אלף תושב כיום ל140,000 כולל הסכם גג שנחתם בשנה"ע 2018 לבניית 5 שכונות חדשות בהיקף כ- 11,500 יחידות דיור. כמו כן מקודמים תהליכי התחדשות עירונית.
 4. שכונות חדשות הנבנות או בתהליכי בנייה בעיר נהריה:
  • א. אריק שרון – כ- 1,800 יחי"ד.
  • ב. יצחק שמיר – כ- 2,500 יחי"ד.
  • ג. שמעון פרס – כ- 1,200 יחי"ד.
  • ד. שכונת בוימל (אכזיב) – כ- 1,300 יחי"ד.

תכניות מאושרות שיפותחו בשנים הקרובות:

 • מתחם בן עמי – כ- 2,400 יחי"ד וכחצי מליון מ"ר שטחי תעסוקה.
 • סער 1 – כ- 1,800 יחי"ד.

כמו – כן, מקודמות תכניות משמעותיות למתחמי התחדשות עירונית.

 1. תשתיות – תשתיות העיר נהריה הינן ישנות מה שמעיב על תהליך התכנון ויכול לעכב את מימוש החזון האסטרטגי של העיר ולמול זאת, קברניטי העיר ואגף ההנדסה עמלים על מנת לתת את המענה הדרוש.
 2. התחדשות עירונית ותמ"א 38 – אגף ההנדסה בעיר, הפיץ מסמך מדיניות לפרוייקטי תמ"א 38 ומתחמי התחדשות עירונית בעיר נהריה לפי סעיף 28 ו 64 ב', תוכנית כוללת שמונחת על שולחן הוועדה המחוזית ובכלל זה עקרונות לתכנון. עיריית נהריה מקדמת תוכניות התחדשות עירונית במתחם לב העיר ובה כ- 2,400 יחידות דיור וכן היקף נרחב של שטחי מסחר ותעסוקה.
 3. בנוסף, ציין מהנדס העיר כי עיריית נהריה מקדמת תוכניות משלימות של: תחבורה ציבורית, התייעלות אנרגטית, תוכנית אב לתאגיד מים וביוב ועוד.. כל זאת על מנת לתמוך את מסמך האסטרטגיה לעיר נהריה בשנת 2040.

ארגון הקבלנים מחוז חיפה מודה מהנדס העיר מר פארס דאהר ולצוותו על קבלת הפנים והאירוח הלבבי.