יום עיון ואסיפה כללית של קבלני בנין מחוז חיפה,

ארגון הקבלנים במחוז חיפה המפרץ נהריה וחדרה קיים יום עיון ואסיפה כללית שנתית

ביום ג'  24/3/2015 במלון דן כרמל בחיפה.

 

באסיפה השתתפו בין היתר ראשי עיר מהמחוז, ובכירי התאחדות הקבלנים והבונים בישראל.

הנושאים העיקריים שנדונו כנס:

1. נשיא התאחדות בוני הארץ וראשי עיר מהמחוז.

2. הסיפורים שמאחורי אקזיטים בהייטק- שי יזהר, יזם ומשקיע בהייטק.

3. שיווק דירות- מר רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק נדל"ן.

4. חידושים בתחום המשכנתאות- מר אמיר לזר, ראש מערך המשכנתאות בבנק לאומי.

5. דו"ח פעילות הנהלת הארגון בשנת 2014.

יום העיון שהתקיים בשבוע שעבר קיבל חשיפה רחבה בתקשורת הארצית כדוגמת גלובס וגם ברמת המקומונים.

יו"ר הארגון, מר חיים פייגלין  צוטט בגלובס ואמר בין היתר:

"הבחירות מאחורינו ונראה כי שר האוצר יהיה משה כחלון, שר חברתי, אבל גם הוא לא יצליח להוריד את מחירי הדירות באותן ערים שבהן נקבעו היטלי פיתוח כל כך גבוהים, מכיוון שהן יגולגלו לרוכשי הדירות. עלות הפיתוח זינקה ב-150% ויש לעצור את המכרזים הללו. אי אפשר יהיה להחזיר את השד הזה לבקבוק. המכרזים מתפרסמים היום אבל רוכשי הדירות, הם אלו שישלמו את המחיר בעוד שנה או שנתיים", פייגלין קרא לבטל את המכרזים שפורסמו עם היטלי פיתוח גבוהים והתייחס בעיקר למכרזים שפורסמו בערים ראש העין וקרית גת, שם הסכמי הגג הובילו לעלייה ניכרת בעלות הפיתוח לקבלנים.

יו"ר הארגון התייחס גם לאתגרים שיעמדו בפני הממשלה החדשה בתחום הדיור ואמר: "הממשלה החדשה תיאלץ לטפל בהר של חסמים ומיסוי איתם מתמודדים היום בוני הארץ. מלבד היטלי הפיתוח, יש גם עלייה בהיטלי ההשבחה שגובות הרשויות המקומיות. לא ייתכן שעל שכונה אחת ברעננה, שתכלול 3,000 יחידות דיור היזמים משלמים היטלי פיתוח של 1.2 מיליארד שקל. דירה שחלה עליה היטל של 400 אלף שקל לא תימכר בפחות משלושה מיליון שקל. על הממשלה החדשה ליצור ועדה אחת שתפקיע את כל הסמכויות משאר ועדות התכנון. אי אפשר להבריא את ענף הנדל״ן בלי להפוך את השולחן"

בהתייחסו להעלאת מחירי הפיתוח במכרזים אמר מר פייגלין כי יש לעצור את את המכרזים שפרסמה רשות מקרקעי ישראל בהם הוכפלו מחירי הפיתוח.

ארוחת צהריים