היועץ המשפטי של הארגון

היועץ המשפטי של הארגון הינו עו"ד עופר אטיאס והוא מייצג את הארגון בכל הנוגע לפעילותו. בנוסף, עו"ד עופר אטיאס ייפגש עם כל חבר ארגון בנוגע לענייניו הפרטיים, כאשר פגישת ייעוץ ראשונה לא תחוייב בתשלום.


סיוע משפטי בנושאים מוניציפליים- הסדר מיוחד לחברי הארגון
רשויות רבות מחייבות קבלנים בהיטלים ואגרות לא חוקיים ובכך פוגעות בזכויות הקבלנים.לאור ריבוי מקרים אלו, החליט הארגון להתקשר עם משרד עורכי דין מהטובים בישראל, משרדה של עורכת הדין מלכה אנגלסמן,הנחשבת למומחית בקנה מידה ארצי בתחום תביעות בנושא היטלים ואגרות, ולהציע לחברים שירות משפטי מיוחד.
להלן עיקרי הנושאים בהם יעסוק השירות המשפטי:
 
1.      הפחתת אגרות והיטלים: היטלי ביוב, כבישים פיתוח שצ"פ, מניעת כפל תשלומים וכיו"ב (השבת כספים ששולמו, חיובים שטרם נפרעו, וכו')
2.      ארנונה: הפחתת ארנונה בגין נכסים "קיימים" ו"ריקים" כל עוד לא הושכרו מחדש, דחיית חיוב בארנונה לגבי נכסים "חדשים", בדיקת תאימות תעריפי הארנונה לחוק.
3.      הפחתת היטלי השבחה: כולל ייצוג בתביעות לפי ס' 197 לחוק התכנון והבנייה.
מקום הייעוץ/ טיפול: במשרדי ארגון הקבלנים מחוז חיפה (רח' הנביאים 24 חיפה).
עו"ד מלכה אנגלסמן/ נציג בכיר מטעמה יגיעו לצורך כך, אחת לשבוע/שבועיים למשרדי הארגון.
שכר טרחה: הקבלן לא ישלם מראש שכ"ט, אלא אחוזים מתוך התוצאה.
לחבר הארגון תינתן הנחה בשיעור שכה"ט לעומת השיעור המקובל.
להלן עיקרי הניסיון המקצועי של עו"ד מלכה אנגלסמן:
משמשת כיום כיועצת משפטית בכירה להתאחדות הקבלנים והבונים בישראל בכל התחומים המוניציפליים וייצגה בהצלחה את ההתאחדות במספר תביעות עקרוניות (עיריית חולון-אגרות והיטלי פיתוח, עיריית מודיעין, עיריית ירושלים, פתח תקוה, הרצליה, אלעד ועוד-יפורט בהמשך).
שימשה במשך 10 שנים (1978-1987) כיועצת המשפטית של עיריית רמת גן,  מנהלת משרד פרטי המתמחה בתחום הנדל"ן, תכנון ובניה. המשרד רכש לעצמו מוניטין מצוין בתחום המקרקעין (בעיקר מיסוי המוניציפלי)
ייעוץ ראשוני חינם ייערך במשרדי הארגון.
המעוניינים מתבקשים לתאם שעה מדויקת עם מזכירות הארגון בטל'
04-8679955